Grupa Ożarów S.A.

Spółka, znana wcześniej pod nazwą Cementownia „Ożarów”, działa na rynku materiałów budowlanych od 1978 roku, oferując szeroki asortyment cementów wysokiej jakości. Od roku 1995 należy do międzynarodowego koncernu CRH plc z siedzibą główną w Irlandii. Koncern ten znajduje się w czołówce największych producentów cementu i innych materiałów budowlanych na świecie. Obecnie Grupa CRH działa w 37 krajach, zatrudniając około 93 000 osób w ponad 4 000 lokalizacjach i jest zorganizowana w sześciu segmentach biznesowych w Europie, Azji i obu Amerykach, zaś roczne obroty Grupy sięgają 19 miliardów euro.

Strategia Grupy

Spółka wraz z zagranicznym inwestorem zyskała możliwość wprowadzenia najlepszych, światowych standardów produkcji i zarządzania oraz nowych, atrakcyjnych możliwości rozwoju. Największą ambicją Grupy Ożarów jest stworzenie silnej pozycji producenta materiałów budowlanych z bogatą ofertą asortymentową i indywidualnym podejściem do klienta.

Działalność

W skład Grupy w Polsce wchodzi obecnie około 90 lokalizacji, produkujących materiały budowlane.

Dzisiaj, Grupa Ożarów S.A. to nowoczesna firma z zakładami produkcyjnymi w Karsach i w Rejowcu oraz siedzibą statutową w Warszawie przy ul. Ks. I. Skorupki 5. Poprzez spółki wchodzące w skład Grupy kapitałowej, działa na rynku materiałów budowlanych w następujących sektorach produktowych:

  • cement hutniczy,
  • cement portlandzki (CEM I i CEM II),
  • beton i prefabrykaty,
  • wapno,
  • asfalt i kruszywa.

Produkty Grupy Ożarów S.A., znane pod marką handlową Cement Ożarów, łączącą bogaty asortyment dwóch cementowni w Ożarowie i w Rejowcu, są łatwo dostępne, dobre jakościowo i chętnie kupowane.

Wysoka jakość wyrobów oraz wysoki poziom obsługi Klienta, to cele jakie stawia sobie Spółka dla utrzymania wysokiej pozycji wśród producentów cementu.